top of page

איך אנחנו מבצעים שיפוץ

דירה בשכונת בבלי ת"א

בכתבה הבאה נציג בפניכם איך אנחנו במשרד קנין מונטרו מבצעים שיפוץ מהרגע בו הלקוח יוצר איתנו קשר, דרך איסוף הנתונים, ההצעות לחלוקת הפנים, הערכה ובניית התקציב לשיפוץ, קבלת אישורים מהרשויות במידת הצורך, בחירת החומרים והדקורציה עד לקבלת המפתח ולכניסה לדירה משופצת, לפי צרכי הלקוחות שלנו.

1- איסוף הנתונים בכדי לבצוע שיפוץ מלא 

דירה בבלי לפני שיפוץ

תמונות, מדידות ואיסוף נתונים מצב קיים של דירת 80 מ"ר בת"א

כאשר אחד מהלקוחות מתקשר איתנו בכדי לבצע שיפוץ מלא לדירה, הדבר הראשון שאנחנו עושים זה ראיון אישי בכדי לבכיר מי הולך לעמוד מאחורי הפרוייקט המדובר. בהמשך ולפני התחלת העבודה אנחנו עורכים איסוף נתונים מדוקדק ומפורט עד כמה שניתן, מצב קיים של הדירה, גבהים של כל האלמנטים בדירה כולל חלונות, דלתות בוידם וכו', תשתיות קיימות, טיבם ואיכותם, ארונות קיר ופרטי ריהוט שניתן לשמר/לשפץ ובכלל כל פריט שדורש שיפוץ ושדרוג כזה או אחר.

והכי חשוב , בנוסף לכל המידות והנתונים על המצב הקיים של הנכס, אנו רושמים מהם הצרכים של בעלי הנכס, כמה חדרים הם ירצו, מספר חדרי רחצה, ריהוט, אופי השימוש במטבח ומה הגודל המתבקש, לאיזה סגנון עיצוב הם מחפשים ובכלל כל פרט שנראה לנו חשוב בכדי להצליח להגיע למה שהלקוח מחפש.

2- הצעה אדריכלית וכתב כמויות לשיפוץ מלא

לאחר איסוף הנתונים, הערכת התקציב וכתב הכמויות מחולק לפי סעיפים, זאת בשביל שיהיה הכי ברור להבין את היקף העבודה , ובכדי למנוע נפילה למלכודות ידועות שלצערינו רבות הן בארצנו בייחוד בענף השיפוצים. נפגש שוב עם הלקוחות הפעם בשביל להציג בפניהם את תכנית ההעמדה החדשה עם החלוקה החדשה המוצעת לדירה, כמובן שניתן את מירב הוריאציות שנית על מנת להיות בטוחים שניסינו את כל החלוקות האפשריות.הכל בהסתמך על הנתונים וההנחיות שקיבלנו בפגישה הראשונה. 

כאשר נעבור על הערכת התקציב של השיפוץ נחלק אותו לסעיפים ותתי סעיפים, הסעיפים בנויים בצורה הבאה:

  1. הריסה שיש לבצע

  2. עבודות בניה

  3. ריצוף וחיפוי-פרקט, קרמיקה וכו'

  4. תשתית חשמל חדשה

  5. תשתית אינסטלציה-אספקת מים וניקוז

  6. מסגרות- חלונות אלומיניום/מתכת

  7. נגרות- דלתות וארונות

  8. צבע לדירה

  9. חומרים, ריהוט ודקורציה

כתב כמויות לדוגמא

כל אחד מהסעיפים האלה מפורט בכמה עמודות כאשר ניתן להפריד כל יחידה ולדעת את עלותה, או כמה שטח יש לבנות. הכל כדי לתת לנו אומדן מדוייק על כל פריט , כמו למשל כמה שקעים ומאיזה סוג, הכנות למסכי LCD,רמקולים,סינרי גבס והכנות תאורה, מספר הברזים בבית ונקודות האינטרפוצים הדרושות. כמה מ"ר פרקט ומה סוג וגודל החיפוי שנשתמש בחדרי הרחצה. כלומר בכל רגע נתון אנו רושמים את כל הפרטים בשקיפות מלאה על מנת להגיע לתוצאות הכי קרובות למציאות שניתן, ככל שנדייק יותר בפרטים ונצפה את הלא נודע כך יהיה תקציבנו מדוייק יותר והצפי לחריגות תקציביות יקטן משמעותית. הכל בצורה טכנית ומקצועית כמו שאנו רגילים לעבוד, בנוסף לנסיון של שנים ומספר פרוייקטי הבניה והשיפוצים שביצענו.

3- חתימת החוזה והתחלת העבודות

חוזה לדוגמא

חוזה התקשרות לשיפוץ מלא

חתימה על חוזה המציין בבירור את העבודות שיש לבצע, חשוב ביותר שהלקוח יתמודד מול השיפוץ עם כל הבטחונות שמקנה החוק. גם בביצוע העבודות, החומרים שיהיו בשימוש וכמובן הביטוח המקצועי שלנו כאדריכלים בכדי לכסות על כל הפתעה שעלולה לצוץ בעתיד, דבר שבד"כ לא קורה, אבל תמיד כדאי להיות מכוסים.

לאחר חתימת החוזה, מבחינתינו התחלנו בעבודות המקדימות לעיצוב ותכנון, מעדכנים את התקציב, מחליטים יחד על חלופה סופית, התאמת הפרטים לדירה הקיימת, בנוסף מתחילים בליווי בחירת חמרים כגון חיפויים, ברזים, כלים סניטריים, פרקטים, ריהוט מטבח וכו'..., כולל ייעוץ אישי לכל החומרים, חלונות, יתרונות וחסרונות לכל סוג(מתכת, אלומיניום,עץ), איכות, חוזק , עמידותם בתנאי מזק האויר ועלויות. זהו שלב מאוד חשוב ואנחנו אוהבים להקדיש לו זמן איכות. לכל מה שנחליט כרגע יש השלכות לגבי עבודות הבניה ולכן יש לקחת החלטות האם הברז יגיע מהמשטח או מהקיר והאם נשתמש באינטרפוץ 3 דרך או רק 4 דרך, ריצוף באריחי בטון או קרמיקה מגרניט פורצלן, גודל האריח גם ישפיע על התקציב, ככל שהאריח יותר גדול כך דרושה עבודה יותר קשה בעבודת החיפוי והקבלן ידרוש יותר על ביצוע העבודה. סוג הצבע והאם יש לבצע הכנה לטפט במקומות מסויימים או טיח מינרלי. הכל משפיע ולכן כל כך חשוב בשלב זה לקבל ייעוץ מקצועי וגם להגיע להחלטות.

תכנית קונספט

תכניות קונספט לחלוקה והעמדה סופית של הקירות והריהוט

בנוסף להכנת התכניות עם החלוקה הסופית, אנחנו מייצרים הדמייה בתלת מימד שממחישה את הדירה עם הכיוון העיצובי שנבחר וסגנון הריהוט. הכל על מנת להקל על כולם בהבנת החלל המחודש והכיוון העיצובי שבחרנו, הכל בהתאם לדרישות שסוכמו בתחילתו של כל תהליך שיפוץ.

הדמיות הדירה לפני השיפוץ

הדמיה תלת מימדית של החלל העיקרי עם הקו העיצובי שבחרנו יחד עם הלקוח

כמובן שתוכלו להשתמש בריהוט הקיים במידה ותרצו לשמור על תקציב בסיסי כמו גם לטפל ולשפץ/לצבוע את שברשותכם. ניתן לעשותדברים מדהימים עם חלק מהריהוט שברשותכם ואנו נשמח למחזר במידה וניתן. כמובן שניתן גם לבקש נגרות וריהוט מותאמים אישית, גם לזה אנחנו מאומנים ויכולים לייעץ לכם כמה חלופות לסוגים השונים, נושא הריהוט משתנה ומתעדכן כל כמה חודשים ולכן מומלץ ללכת בכללי על אלמנטים יותר על זמניים ומידי פעם להכניס פריטי ריהוט מיוחדים כדי לתת את אופציה להחלפה בעתיד ובכדי שהעין תהנה מהרמוניה ולא תראה לנו הדירה כמו חנות רהיטים.  

הדמיות לפני שיפוץ במשתלה ת"א

4- היתר בניה לשיפוץ(במידה ומדובר בבית פרטי/ הרחבה)

קבלת היתר דוגמא

לפני התחלת העבודות אנחנו דואגים להגיש בקשה לתיק מידע והיתרי בניה בעבור הרחבה/שיפוץ ביתכם העתידי, אין לכם מה לדאוג לכלום, אנחנו רגילים לסוג כזה של עבודות ומכירים את התנהלות כל הרשויות באיזור השרון בינהן רעננה, כ"ס, רעננה, תל אביב, הוד השרון, הרצליה, רמת השרון, דרום השרון ועוד. התהליך הרבה יותר פשוט ממה שלעיתים אנו נוטים לחשוב אבל יש לציין שזה משתנה מרשות לרשות ובכמות הבקשות שיש על שולחנה של כל ועדה בכל רגע נתון. אנחנו נדאג להכל, מהגשת הבקשה, דרך תיקונים וניירת שיש להוציא לרשות, כמו גם אישורים מחברת חשמל , כיבוי אש , פיקוד העורף וכו'... כאשר יש גם שינויים קונסטרוקטיביים כמובן גם לזה נדאג בשילוב מהנדס הבית שלנו שרגיל לעבוד על סוג כזה של היתרים. כנ"ל גם במידה ונצטרך לבצע חיבורים חדשים למים אנו נדאג לחבר אתכם למהנדסי האינסטלציה הטובים בתחום על מנת שהליך קבלת האישור מהתאגיד ילך בצורה החלקה ביותר.

5- חתימת החוזה עם הקבלן והתחלת העבודות

לאחר הפקת תכניות לביצוע העבודה והכנת כתב כמויות תואם נוכל לפנות למכרז קבלנים. מומלץ לקחת לפחות שלוש הצעות על מנת לקבל את פירוט הסעיפים ולראות היכן יש הפרשים והאם יש דברים נוספים שלא נלקחו בחשבון, כדאי להוסיף כמו למשל שפכטל מלא לדירה במידה ויש הרבה קפיצות ותיקונים בדירה ישנה או לבדוק האם צריך להחליף את קו המים הראשי מהדירה לחדר המדרגות. בכל אופן תוכלו גם להשתתף בתהליך ולהביא קבלן מטעמכם. למען השקיפות אנו תמיד נעדיף את קבלני הבית שלנו שעובדים איתנו כבר שנים רבות והם למודי ניסיון מדרכי עבודתינו אך תמיד נהיה פתוחים להכיר קבלנים חדשים. לגבי החוזה נוכל ליעץ ולעזור בכל מה שקשור להתתקשרות עם הקבלן, הכל בכדי שתהיו כמה שיותר מכוסים במקרה של אי הסכמה עתידית בנושאים מסוימים. כדאי מאוד להבהיר את כל הנקודות האלו לפני שמתחילים על מנת למנוע את שיטת "מצליח" או שיטת "עשית שינוי עכשיו זו תוספת" .בכדי להימנע מכך אנו תמיד דורשים את עלות התוספות לפני ביצוען ואישורם בכתב, בצורה זו תוכלו גם לברר עם בעלי מקצוע נוספים אם הבקשה לתשלום מוצדקת או לאו והאם הקבלן הוגן בדרישותיו לתשלום הנוסף. 

חתימת חוזה דוגמא

5- סוף סוף: התחלת השיפוץ של דירתכם

כל הסעיפים הקודמים לא שווים כלום אם לבסוף לא נקבל תוצאה מושלמת. לכן ביום יום, בכל עבודת שיפוץ שאנחנו מבצעים , חשוב לנו שלא רק הלקוח יהיה מרוצה מהתוצאה אלא גם אנחנו, כי אנו אוהבים את מה שאנחנו עושים ותמיד נחפש שהעבודות בנכס יצליחו להגיע לתוצאה הטובה ביותר ובתקציב המתוכנן. לא בכוונתינו להשתמש בחומרים היקרים ביותר, להיפך, להתאים לכל עבודה את החומרים שנבחרו לפי התקציב הקיים ובכל רגע נתון  להיות מודעים אליו, כאשר מה שעומד לנגד עיננו הוא מתן פתרונות חכמים במקום החלופות היקרות יותר.

פנטהאוז במשתלה
פנטהאוז במשתלה חדר שינה
פנטהאוז במשתלה סלון
פנטהאוז במשתלה משרד פתוח
פנטהאוז באזורי חן  חדר שינה
פנטהאוז בפתח תקווה סלון
שיפוץ בית ברעננה

זו דרכנו לעבוד, כפי שהינכם רואים, אנחנו תמיד מחפשים את הטוב ביותר עבור לקוחותינו, כי לאורך זמן זו הדרך הנכונה ביותר לצמוח, על מנת שאם חוות דעתכם הטובה תוכלו להמליץ עלינו לחברים, משפחה, שותפים לעבודה וכו'... ולכן אנחנו מאמינים שהדרך הכי טובה היא להתאמץ כמה שיותר בכדי שהכל יצא על הצד הטוב ביותר ולהסביר כל פרט שיש לבצע בשיפוץ, בשקיפות ובבהירות מקסימלית עבור לקוחותינו.

אם אתם זקוקים לשיפוץ מלא של דירה או בית פרטי, אל תהססו ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח ללוות אתכם בכל התהליך, להגשים ולהפוך את החלום למציאות, בברכה קנין מונטרו אדריכלים

Success! Message received.

bottom of page